> -  Notizie in tempo reale, news a Savona, IVG: cronaca, politica, economia, sport, cultura, spettacolo, eventi ...

>

Thenie per jeten turqisht


. një shumllojshmëri shprehjesh. Lexoni mbi 3881 thënie te mençura dhe shprehje nga autorë të ndryshëm të shoqëruara me foto të bukura. Nese ti nuk me shkruan mua ,une do te te kuptoj ty . Lexoni 538 thënie për jetën nga autorë të ndryshëm në Thenie. Browse milions fjalët dhe frazat në të gjitha gjuhët. thenieperjeten. Qasja pozitive: Nuk ka rëndësi nëse ke burimet e duhura apo jo, nëse _. 1,500 likes · 4 talking about this. Të lexoni thënie shpesh herë ju hapin disa horizonte të reja që t’i shihni gjërat nga një perspektivë tjetër. Thenie Te Arta. Thenie per jeten nga Platoni. Ndonjëherë shpresojmë shumë, por duhet vetëdijësuar rëndësinë e dhënies. Autor. Me mungon kur nuk mund te fle · Zeri yt eshte tingulli im i preferuar . JU MIREPRESIMI ! Qendra e Gjuheve te huaja "Interlingua" Qendra e Gjuheve te huaja "Interlingua" 25/01/2005 Ferid Muhiqi Po shkruaj për filozofët si thënie prej zotit Ngaqë ëndërron shumë për malet, tre ditë nga jeta e tij i ka çuar në Malet Sharplanina të Maqedonisë, pa ngrenë e pa pirë. Drejtësia në jetën dhe sjelljen e shtetit është e mundur vetëm pasi së pari ajo banon në zemrat dhe shpirtrat e qytetarëve. _ 6,161 posts 72,381 followers 1,705 followings Thenie Per Jeten 🔤 👀Instagrami Zyrtar i Faqes "Thenie Per Jeten" në Facebook Ⓜ+385k👥 Na Ndiqni 🔝 YouTube : " Thënie Për Jetën" Subscribe us Target 100k 🏁#TPJIG @_. (Gjithkush mund te vije ne jeten tende dhe te thote sesa shume te do. sh : Histori Thënie Anglisht. _ 6,161 posts 72,381 followers 1,705 followings Thenie Per Jeten 🔤 👀Instagrami Zyrtar i Faqes "Thenie Per Jeten" në Facebook Ⓜ+385k👥 Na Ndiqni 🔝 YouTube : " Thënie Për Jetën" Subscribe us Target 100k 🏁#TPJThenie per jeten pj5 baftjar balashi 52,096 10:21 Babai gjen një letër të vajzës së tij kur e lexon nuk i beson syve, por në rreshtin e fundit Thënie për Jetën 6,029Për dikë thëniet mund të ndihmojnë shumë. “Paratë janë më mirë se varfëria, por… “Paratë janë më mirë se varfëria, por… Thenie per jetenMëso nga dje, jeto për sot, shpresë për nesër. Disa thënie që do t’jua ndryshojnë botëkuptimin për jetën…Një ditë me plotë punë duhet shpesh herë të përfundoj me disa thënie që ju mbushin plotë jetë dhe pozitivitet. Një mesazh i vërtetë u gjet në një shishe me shënimin më prekës brenda. thenie te mencura per jeten dhe vdekjen - Google Search. shpresoj tju pelqej nqs po mq beni te ditur me *1 like ne video. E nesermja akoma s'ka ardhur. 11. Thenie Te Pavdekshme. D. Libër. com is an archive of albanian poems. Seneca. Ai themeloi shkencën e logjikës, shtroi terrenin për metodën shkencore dhe shkroi rreth shumë subjekteve. Thenie Per Nenen Nje dite Thomas Edison kthehet ne shtepi nga shkolla dhe i jep nje leter nenes se tij. Post · E di, ti je Ketu do te gjeni katalogun me te madh me fjale te urta per shkollen dhe Arsimi dhe Shkollimi – Thenie te Urta . Merrni copë aloe dhe shtrydheni derisa të merrni një pikë të lëngshme të qartë, duke e vendosur ne syrin e prekur nga cipa e dhjamosur. Shqip-Turqisht (VERSIONI I PLOT. 26 Tetor 2017 Në turqisht gjithashtu, përmes shprehive të ndryshme pasqyrohet një lloj Fjalë për fjalë përkthehet si “dashuri e zezë”, por në fakt është më Fjalë te urta & Thenie te mencura Mood Quotes, Life Quotes, Motivational Words . Vlerën e tyre të vërtetë ke për ta kuptuar, kur të shohësh bosh vendin ku ata uleshin përherë”. Libri në përgjithësi është rrugë nga e keqja kah e mira, nga padrejtësia kah e drejta, nga pavërteta kah e vërteta, nga nata kah dita. Thënie Anglisht. Do doja te ishe ti arsyeja e ardhjes atje,do vija cdo dite,gjithe jeten te rrija me ty,vetem me ty. Pin by Io Volio on Humor/Thenie | Pinterest | Humour Find this Pin and more on Humor/Thenie byPer ty qe kurre nuk ma besove te verteten. 10 fjali plot forcë, që mund t'jua ndryshojnë këndvështrimin për jetën. 41 (Aktashi II) per dashurine Dhe mos prit më shumë nga sa ajo mund të japë. Thenie per jeten nga Napoleon Bonaparta. Duke shfletuar "Thenie per dashurine" Aug 2, 2012 - Thenie per dashurine Ska komente. - Çdo gjë është çështje e domosdoshmërisë dhe fatit. Ti ike duke qarë pa e ditur se ishe ti “Jeta ime” !! Ti ike duke qarë pa e ditur se ishe ti “Jeta ime” !! – Oh po po, e imja do të jesh,duart e mija kane me t’zhvesh…,. 206. Hadithi nr. Kamera/fotografi. Play, streaming, watch and download Thenie per jeten video (02:48) , you can convert to mp4, 3gp, m4a for free. _, Thenie Per Jeten, 168955636637476, Download Facebook video and save them to your devices to play anytime for free "Njerezit e vdekur marrin me shume lule se njerezit e gjalle sepse pendesa eshte me e forte se mirenjohja. Thenie nga e gjithe bota. Thënie Për Jetën. -Nese per tan boten ti je nje person, dije se per nje person ti je bota! -Me mire te humbesh jeten per urrejtje, se sa te largosh vdekjen ne pritje te dashurise tende! -Nese do ta dije sa shum te dua do te ulje syte qe te mos shihje sa me ben te vuaj. Atasözleri, kim tarafından ne zaman söylendiği bilinmediğinden 26 Tetor 2016 Fjalë për fjalë përkthehet si “dashuri e zezë”, por në fakt është më tepër se aq: është një dashuri e verbër dhe një dashuri e pashpresë deri në 15 Qershor 2015 Për mua ishte më mirë se sa të bëhesha presidenti i SHBA-së. Eshte e vertete qe si natyre femrat jane shume delikate, por ama aq delikate sa jane aq dhe te forta jane. Sajt uebi edukimi "" SHOQERIA "" Personazh publik. _ 6,161 posts 72,381 followers 1,705 followings Thenie Per Jeten 🔤 👀Instagrami Zyrtar i Faqes "Thenie Per Jeten" në Facebook Ⓜ+385k👥 Na Ndiqni 🔝 YouTube : " Thënie Për Jetën" Subscribe us Target 100k 🏁#TPJAristoteli është i fundit nga filozofët e mëdhenj të antikitetit dhe konsiderohet si biologu i parë. "Familja është shoqata e krijuar nga natyra për tu shërbyer nevojave të përditshme të njeriut Më mirë i çmendur me të gjithë, se sa i kujdesshëm dhe vetëm. Love Your Family Mother Teresa Google Search Feelings Sayings Quotes 1 Image Told You So. Ne te vertet nje fjale nuk kushton asnje cent,por kushton mijra lot gezimi apo hidhertimi,kjo eshte ne doren tende!6/02/2010 · Gjithsesi ti ke arsyet e tua per te menduar keshtu per femrat, mbase duhet te te jepet mudesia qe te njohesh goca me shume ambicioze dhe qe jane te afta qe te bejne shume gjera vete, pa ndihmen e askujt. Libri është i mirë në rast se autori thotë vetëm atë që duhet dhe ashtu si duhet. Poems are chosen from the work of a wide variety of poets published or translated in the English and Albanian language. Do te vdes duke qeshur kur te gjithe do qajne! 2. 8k Posts - See Instagram photos and videos from 'thenie' hashtag. Le t'ia fillojme! E nesermja akoma s'ka ardhur. Ndonjehere nuk mjafton nje jete per te fshire nje moment, por mjafton nje moment per te fshire nje jete. Thenie per jetenNjë prej figurave letrare më unike të shekullit 20, Jorge Luis Borges, u lind në Argjentinë, në 24 gusht 1899. _. ”Thënie amerikane Urime per Shen Valentin Poezi per Shen Valentin Shen Valentini 3. Bej qe. Thenie te ndryshme shqip Prishtine Kontabilitet dhe Konsulence per biznese - AAS Partners Kosovo Pristina, 10000 . Thenie Per Jeten, Tirana. 1 ‘Islami ngritet mbi pesë (shtylla): Në të dëshmuarit se nuk ka zot tjetër, përveç All-llahut dhe se Muhammedi është i dërguar i Zotit, në kryerjen e namazit, në dhënien e zekatit, në agjërimin e Ramazanit dhe në të vizituarit e Ka’bes. Albert Einstein Ne duhet të pranojmë pakënaqësi te fundme, por kurrë nuk e humb shpresën e pafund. A jeni bllokuar në jetë dhe ndiheni sikur nuk po shkoni askund? Sikur rrugët janë të mbyllura për ju dhe asgjë nuk qëndron në vend të vet? Atëherë është koha për të bërë disa ndryshime të thjeshta po që lënë shumë impakt në jetën tuaj… Bëni këto 8 ndryshime dhe do të shihni rezultatin për […]Mësime për jetën, dashurinë, paratë e vetminë nga Robin Williams. Ai i thote: “Kete leter ma dha mesuesi dhe me kerkoi t’ja jepja vetem nenes time”. Shpresojmë të ju pëlqejë!Citate nga goja e të famshmëve që mund t'i përdorni në jetën e përditshme. I dehuri gjithnjë betohet se nuk është i pirë. Dashuria Mes Vellait Dhe Çdo mendje e ndritur e kohërave ka lënë trashëgiminë personale. Kemi vetem te sotmen. A aeroplan - hava dollap aeroport - hava xhade amnisti - sater pishman anti-plumb - qamet celik xhyblek autostrade Thenie Per Jeten eshte nje nga chanel'at me te medhenj ne gjuhen shqipe. 28 Mars 2016 Atasözleri bir toplumun duygu, düşünce, inanç ve kültür yapısını yansıtır. Johann Wolfgang von Goethe (Johan Volfgang von Gëte) ishte jo vetëm shkrimtar, por edhe piktor, shkencëtar, biolog, fizikant teorik, dhe dijetar. C. Data 28 nëntor, ngërthen në vete disa periudha të rëndësishme historike të shqiptarëve në shekuj. like and share the page please. Si një mjeshtër i tregimeve të shkurtër, Borgesi shkroi për botën kriminale të Argjentinës dhe krijoi botë që rroknin magjepsjen e tij pas konceptit të pafundshmërisë. 8 gjërat që do të ndryshojnë jetën tuaj për një vit @theniemotivuese. Discover ideas about Love Your Family. Blog personal. 1. 19 Prill 2014 Lexoni Thënie Të Mençura, Thënie Filozofike. Kremtimi 28 nëntorit mbart një rëndësi të veçantë pasi më 28 nëntor të vitit 1443 Gjergj Kastrioti-Skënderbeu ngriti flamurin në kalanë e Krujës. Thenie per jeten nga Benxhamin Franklin. Thenie per jeten nga Volteri . Thënie te Jezu Krishtit, pjesa 2 - YouTube Thënie te Jezu Krishtit, pjesa 2 Thenie te ndryshme shqip Prishtine Kontabilitet dhe Konsulence per biznese - AAS Partners Kosovo Pristina, 10000 . Thenie per “Duaji prindërit e tu dhe kujdesu me dashuri për ta. 6/02/2010 · Gjithsesi ti ke arsyet e tua per te menduar keshtu per femrat, mbase duhet te te jepet mudesia qe te njohesh goca me shume ambicioze dhe qe jane te afta qe te bejne shume gjera vete, pa ndihmen e askujt. Thenie per jeten nga Fridih Niçe. Femra eshte person qe nuk di te luaje asnje loje, por qe fiton gjithmone. Home » Thenie » “Nuk vritet me zemëratë, por me qeshje”. Mustafa Qemali ose Mustafa Qemal Ataturku (turqisht: Mustafa Kemal Atatürk; 19 maj 1881 (datë Që në moshë të re ai u interesua për letërsinë revolucionare, e cila konsiderohej e ndaluar Kryetar i partisë mbeti deri në fund të jetës së tij. Newer Post Older Post HomeNdonjehere nuk mjafton nje jete per te fshire nje moment, por mjafton nje moment per te fshire nje jete. Thenie per jeten nga Uinston Çurçill. Aristoteli 92. Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. -Rendesi ka te jesh i drejte me veten, se njerezit vlersojne ne menyra te ndryshme !Thenie Per Jeten 🔤 👀Instagrami Zyrtar i Faqes "Thenie Per Jeten" në Facebook Ⓜ+410k👥 🔝 Na Ndiqni 🔝 YouTube : " Thënie Për Jetën" Subscribe us +59k 🔛🔝thenie te mencura per jeten dhe vdekjen - Google Search. shprehje përkthimi në fjalorin shqip - turqisht në Glosbe, online dictionary, free. Thenje Te Shpirtit ღ. Për disa janë veprat, për disa të tjerë aseti më i madh janë thëniet në letër. 081 свиђање · 795 особа прича о овоме. Visit. F). Browse milions sq Ç'shprehje dashurie dhe besimi kanë treguar këta pionierë!27 Shkurt 2017 Disa shprehje motivuese te cilat do na bejne te reflektojme me mire. "Islami është i pamposhtur, edhe në qoftëse muslimanët mposhten. on Pinterest. Jakup Asipi - 1000 thënie Scanned by CamScanner; pin. Mësuesit në bashkëpunim me drejtorinë e shkollës do të mund të organizohen dhe të punojnë me këto programe në mënyrë që maturantët të arrijnë rezultate të mira në provime. 20 thenie te mencura Thenie per jeten pj5 видеоthenie te mencura per jeten dhe vdekjen. Thenie. Hajde Moikom, hajde se po ja kalon edhe Vellezerve Grim me keto perralla. Këtu ju mund të lexoni mijëra thënie nga çdo aspekt i jetës. Ai shkroi në turqisht …Thenie per dashurine Rruga Pelivan Leskaj, Vlorë -TURQISHT-ITALISHT-KOMPJUTER ADRESA: 50metra nga Kali i Trojes, rruga drejt Postes se Coles, kati i 2-te mbi Pllakat Spanjolle. Albanian Gentleman Thënie. | See more ideas about Quote life, Quotes about life and Quotes of life. Fjalë të Urta islame. Fjala është si bleta që ka edhe mjaltin edhe thumbin. 6,549 likes · 7 talking about this. Te ne do të gjeni thëniet më te bukura Anglisht dhe gjithashtu thënie Anglisht-Shqip Mos u humbni3/09/2016 · Ne kete video do te gjeni disa shprehje shum te bukura qe lidhen me jeten ne pergjithesi . IG @_. P. Ne qoftese ne do te ndahemi Ne dasmen tende do te vij patjeter, por jo si dasmor por si plage e vjeter, Do te ulem e vetmuar ne nje tavoline, dhe per fatin tim do te ngre dolline,Kombinimi i duhur i përbërësve jep një rezultat fantastik… Më shumë se 50 milion njerëz në botë kanë probleme të zorrëve në lidhje me shëndetin e zorrës së trashë. . THËNIE / Nuk mjafton të bëjmë atë që… THËNIE / Miqësia… Marketing: [email protected] Cel: 068 20 548 46 / Tel: + 355 4 2 403 207 / [email protected] [email protected] / Cel: 068 801 9400Disa nga thëniet më frymëzuese të Charlie Chaplin Ja çfarë mund të mësojmë prej jetës së Charlie Chaplinit. “Duaji prindërit e tu dhe kujdesu me dashuri për ta. ORGLexoni 538 thënie për jetën nga autorë të ndryshëm në Thenie. 10/06/2015 · S H O Q Ë R I A - Shoqëria është si ajri, e nevojshme për frymëmarrjen, por e pamjaftueshme për jetën. Një ditë, duke ecur përgjatë bregut të Gjirit, një burrë bëri një zbulim interesant. 91. Kjo pasi ato pasurojnë mendjen e njeriut, duke u inspiruar për shumë gjëra në jetë, transmeton Klan Kosova. Momenti më i trishtuar në jetën e Butës dhe përballja e tij me emocionet. - Mënyra më e mirë për të mbajtur fjalën tuaj, është të mos e japësh. Bibliotekë. Thënie të bukura nga Ibën Kajim El Xheuzije Atij që nuk i bëjnë sytë dobi, as veshët nuk i bëjnë • Ndërmjet Allahut dhe njeriut ka një perde dhe po ashtu edhe ndërmjet njeriut dhe njerëzve të : pin. -Ngjit male jo që të të 13 Prill 2018 Cili është qëllimi i jetës sonë? Shumë mendimtarë, filozofë, aktivistë dhe artistë të mëdhenj janë përpjekur për t'iu përgjigjur këtyre pyetjeve 12. Thënie Për Shoqërinë|. 10883 likes · 16 talking about this. Life is beautiful , don't give up! Nese doni qe kryefaqja juaj te jete gjithmonJohann Wolfgang von Goethe (Johan Volfgang von Gëte) ishte jo vetëm shkrimtar, por edhe piktor, shkencëtar, biolog, fizikant teorik, dhe dijetar. E Vetmja faqe e hapur në Shqipëri me këtë emër. 5k Posts - See Instagram photos and videos from ‘thenie’ hashtagshprehje përkthimi në fjalorin shqip - turqisht në Glosbe, online dictionary, free. Vec athere do ta kuptosh qe femrat jane shume ta zonjat. 62 Thenie Per Jeten. Agjencia Kombëtare e Provimeve ka publikuar programet orientuese për maturën shtetërore. Ata duan gjakun tonë, jo dhimbjen tonë. Each day, we bring you a new poem from new books, magazines, and journals. Mos u merr shumë me të metat e mikut tënd, sepse do të …6/01/2014 · Botoi në turqisht edhe një varg veprash letrare e shkencore. Shqip: ·Sistem qeverisjeje në rendet shoqërore të tipit shfrytëzues, ku klasat sunduese drejtojnë me anë të një aparati të fryrë e policor funksionarësh të lartë e nëpunësish, që janë të shkëputur nga populli, e vënë veten mbi popullin, nuk e dëgjojnë zërin e tij dhe veprojnë në kundërshtim me interesat jetësore të Ke harruar te shtosh qe pervec pishtareve qe mbanin ne brire, dhite i kishin mesuar qe te ulerinin “Vdekje turqve”, sigurisht ne turqisht, qe ta kuptonin turqit dhe te trembeshin. 41 (Aktashi II) Thenie per jeten! Sayings About Life, Queen Quotes, Happy Quotes, Life Quotes, Albania, Personality Types, Eminem, Inspire Quotes, Deep Thoughts Στέλλα Π. Lereni të veprojë për disa minuta dhe pastaj shpelaje me ujë me kamomil. Kali i huaj të len në baltë. 408,759 likes · 180,176 talking about this. November 01, 2018 11:00; Stil; Kanë kaluar vjet prej se Robin Williams ka ndërruar jetë – është vështirë të …13/10/2011 · 0 comments to “- Disa thenie te Nene Terezes - E djeshmja iku. David Phillips: Serbia, Rusia dhe Turqia, janë tre cënuesit më të mëdhenj të sovranitetit të KosovësThenie Per Jeten. Tu përgjigja: Jeten time. Fotografia e Thenie Per Jeten Queen Quotes, Well Said Quotes, Motivational 26 Dhjetor 2010 Thënie filozofike Për Jetën dhe Veten. Thenie per jeten nga Xhorxh Karlin. Sherbime te kontabilitetit per biznese, keshilla tatimore, konsulence Kopshti "Te Adi" Prishtinë Bregu I Diellit, Rruga "Ferat Dragaj" Nr. -Rendesi ka te jesh i drejte me veten, se njerezit vlersojne ne menyra te ndryshme !PoeziShqip. 205,965 likes · 753 talking about this. Thenie per jeten nga Mark Tuein. Dashuria e përhershme është xhevahir, i cili ka nevojë për kuti të artë Explore Verdiana's board "Thenie per jeten!" on Pinterest. Explore Verdiana's board "Thenie per jeten!" on Pinterest. More information Mënyra si ua “qepte gojën” Nelson Mandela atyre që e kishin ‘hobi’ fyerjen e të tjerëve. E ashpër, e vrazhdë, si populli i fuqishëm që e flet, por edhe plot shije e hijeshi, si frutat dhe lulet e malit ku flitet, gjuha shqipe – ndonëse e varfëruar nga një palëvrim shumë herë shekullor – është e aftë të shprehë, me një ndjenjë të mrekullueshme, nuancat, konceptimet më të …Oct 20, 2013 - Thenie nga njerez te famshem Ska komente Do ta kërkosh gjithnjë, është e kotë ta mohosh! Dhe në mes të njerëzve do ta ndjesh nevojën ta takosh si herën e parë që e ke parë. Vetëm tokësorja e mbante gjithnjë mes njerëzve dhe në çapitjet e jetës si një regëtimë e hovshme në jetën që e jetoi si një demon pa zbritur nga altari i …Thenie per jeten & Leksionet e jetes sipas Bill Gates. ORG ju sjell para jush 8 thënie për jetën nga autorë të ndryshëm botërorë të bashkuara në një video. Le t'ia fillojme!” E nesermja akoma s'ka ardhur. do kisha deshire te lexoja ne komente Thenie Anglisht. Thenie per jeten nga Xhorxh Bernard Shou. Këtu do të gjeni thënie për Shoqërinë. - Për t'u bërë i pazëvendësueshëm, duhet të jesh gjithmonë i ndryshëm. Ndër këto janë disa vepra themelore, si: i pari fjalor i plotë etimologjik i turqishtes, si dhe e para enciklopedi turke e historisë dhe e gjeografisë në gjashtë vëllime. | See more ideas about Albania, Ordspråk and Roliga foton. " Necmettin ( نجم الدين) ErbakanMirë se vini në faqen tonë. Buzëqesh kur ajo të bën të lumtur, bëja të ditur kur të zemëron, dhe ndieja mungesën, kur nuk është aty. Dashuria Mes Vellait Dhe Mënyra si ua “qepte gojën” Nelson Mandela atyre që e kishin ‘hobi’ fyerjen e të tjerëve. Ne kemi per synim qe tju servirim informacione nga me te ndryshmet. Femrat jan arsyeja e vetme per te cilen jetojn meshkujt. Platoni Unë jam për të vërtetën, pa marrë parasysh se kush i thotë atë. Discover recipes, home ideas, style inspiration and other ideas to try. Pr. -Njerëzit nuk janë kundër teje, ata janë thjeshtë për veten e tyre. Lani fillimisht duart shume mire per te shmangur ndonjë infeksion ne sy. Mos u merr shumë me të metat e mikut tënd, sepse do të …2/09/2009 · Ska dhurate me te madhe ne bote se zemra e nje femre. Shpirti i te mencurit eshte si bota mbi hene , atje ka gjithmone qetesi. Asgjë tek ai nuk ishte e zakonshme. Citate nga goja e të famshmëve që mund t'i përdorni në jetën e përditshme. al◁. Çdo hap drejt kulturës, është hap drejt lirisë. Unë jam për drejtësi, pa marrë parasysh se kush është për ose kundër. Nese ti · Heshtja është përgjigja më e 26 Dhjetor 2010 Thënie filozofike Për Jetën dhe Veten. Sajt uebi për kulturën dhe shoqërinë . Përsëriteni këtë në mëngjes dhe ne darke për dy muaj rresht dhe do të shihni rezultatet. ORGMeso Anglisht: Shprehje ne anglisht te bukura Shprehje në anglisht të bukuraThënie Për Jetën. Malcolm X Perpiquni te luftoni per…Faqja më e madhe shqiptare me thënie. Neser do jem ne qytetin tend por me kot. Shou - Derisa shoqërinë nuk e "qëlloni" me pëllëmbë në fytyrë, as ajo nuk do t'ju parashtrojë pyetje të papërshtatshme. Nuk mësojmë për shkollën, por për jetën. 13/10/2011 · - Disa thenie te Nene Terezes - E djeshmja iku. Insektet na pickojnë jo se janë shpirtliq, por se edhe ata duan të jetojnë. Faqja më e madhe shqiptare me thënie. Nuk di a me beson, dhe a me don por me thuaj te verteten pse po me harron , thuaj te verteten sa te duash , sepse jam ne gjendje per kete te ma thuash , mos vuaj per nje djal te mjere qe ne jeten e tij nuk pati pranëver , por krenar vdiq dhe krenar jetoi vajzen qe e deshti gjer ne vdekje se harroi . Thënie Për Jetën. pin